Loding

شرکت ایمن شبکه هوشمند

ذخیره‌سازی نرم‌افزارمحور مایکروسافت یا Microsoft SDS
قطعاً، راهکارهای سنتی ذخیره‌سازی در ایمن‌سازی و مدیریت داده، کار خود را انجام می دهند، اما از طرفی در صورتیکه نیاز به اضافه نمودن Storage بیشتر باشد، به دلیل زمان‌بر بودن و استفاده از منابع خاص، باید در موعد زودتری انجام گیرد. با توجه به اینکه امروزه راهکارهای قدرتمند نرم‌افزارمحور (Software-Defined Storage) سطوح دسترس‌پذیری، عملکرد سریع‌تر و اصطکاک کمتری ارائه می‌کنند. سازمان‌ها، دیگر تمایل چندانی جهت استفاده از گزینه‌های On-Premises ندارند. Software Defined Storage یا به اختصار SDS با دور کردن کنترل نرم‌افزار از سخت‌افزار اختصاصی و گرانقیمت، ذخیره‌سازی سنتی را از رونق انداخته و همین امر درها را به روی اتوماسیون و چارچوب‌های سیاست‌محور گشوده است. در نتیجه، سازمان‌ها می‌توانند به Storageی دست یابند که به‌راحتی می‌تواند خود را با نیازهای در حال تغییرِ کسب‌وکار وفق دهند.
شرکت‌های پیشرو، از جمله ارائه‌دهندگان خدماتی که به هزینه‌های خود حساس هستند، گذار به ذخیره‌سازی نرم‌افزارمحور یا Software-Defined Storage را در اولویت برنامه های خود قرار داده اند. عموماً این شرکت ها به دلیل انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری، اطمینان، امنیت، عملکرد و هزینه‌ی کمتر به سوی استفاده از این تکنولوژی جذب شده‌اند. امروزه SDS در کنار محاسبات و شبکه‌سازی نرم‌افزارمحور (SDC و SDN)، به سومین قابلیت مهم در لیست ابزارهای ارائه‌دهندگان خدمات تبدیل شده است. این شرکت‌ها به سرعت به سمت استفاده از این موج جدید فناوری پیش می‌روند و قدرت SDS را به نمایش می‌گذارند.
به عنوان مثال شرکت NTTX Select، یکی از شرکت هایی است که از مزایای آزمودن تکنولوژی SDS بهره برده است. سال گذشته، این شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات هاستینگ، بدلیل قابلیت پیاده‌سازی آنیِ برنامه‌های جدید با استفاده از مایکروسافت و راهکارهای ذخیره‌سازی نرم‌افزارمحور (SDS) آن استفاده نمود. NTTX اذعان دارد در گذشته حدوداً ۹ ماه طول می‌کشید تا همین کار را با راهکارهای سنتی SAN و NAS انجام دهد. علاوه بر آن NTTX Select دریافت که استفاده از راهکار Microsoft SDS به کاهش بودجه‌ی ذخیره‌سازی تا ۳۰ درصد کمک نموده است.
سازمان‌های وابسته به ذخیره‌سازی SAN و NAS نیز مشکلاتی مشابه شرکت فوق را دارند. بنابراین برخی از آنها، هنگام تهیه ذخیره‌ساز فیزیکی اضافه، جهت همگام شدن با رشد فوق‌العاده‌ی داده‌ها، در حال برنامه‌ریزی برای گذار به SDS که راهکار نسل بعدی ذخیره‌سازی محسوب می گردد، می‌باشند.
امروزه این موضوع ثابت شده است که ذخیره‌سازی نرم‌افزارمحور (SDS) همان مسیر آینده می‌باشد. اما سوال مهم آن است که چه موقع می‌توان این تغییر را ایجاد کرد و بعد از ایجاد، کدام برند ذخیره‌سازی نرم‌افزارمحور کاربردی تر است؟
این مقاله دلایل رقبت سازمان‌ها را جهت استفاده از SDS با مایکروسافت مورد بررسی قرار می دهد.
اگر به فکر Storage نرم‌افزارمحور هستید، نیاز است تا راهکار مایکروسافت را بررسی نمایید. راهکار مایکروسافت در Windows Server 2012 R2 گنجانده شده است.
راهکار Microsoft SDS برای کاربران ویندوز سرور آشنا خواهد بود و به‌راحتی می‌توان سخت‌افزارهای موجود را پیکربندی و یا در صورت نیاز اقدام به خرید گزینه‌های ازپیش‌پیکربندی‌شده از شرکت‌هایی چون Dell و HP نمود.
راهکار مایکروسافت بالاترین راندمان در تمام ذخیره‌سازهای موجود را دارد. در حال حاضر نیز در مقیاسی وسیع با Cloud عمومی Microsoft Azure جهت پشتیبانی از بیش از ۳۰ تریلیون Storage Object به‌کار می‌رود؛ روزانه ۲ هزار مشتری در Azure ثبت نام می‌کنند. مایکروسافت سال‌هاست که از Azure جهت مدیریت داده، در خدمات حجیم آنلاین نظیر Xbox Live و Office 365 استفاده می‌نماید و حالا از طریق راهکار SDS، از مشتریانش می‌خواهد که از همان فناوری‌ها و خدمات برای مدیریت و تغییر شکل دیتاسنترهای On-Premise خود استفاده نمایند.
ذخیره‌سازی نرم‌افزارمحور مایکروسافت در نوع خود بهترین میزان انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری، اطمینان، امنیت و عملکرد را ارائه می‌نمایند. در نتیجه، می‌توانید از سخت‌افزار کم‌هزینه و با استاندارد صنعتی برای تغییر همیشگی شیوه‌ی ذخیره‌سازی خود استفاده نمایید:
•    انعطاف‌پذیری (Flexibility): دستیابی به انعطاف‌پذیری جهت انتقال Storage به کلاستر در موازات ماشین‌های مجازی، بدون Downtime یا از بین رفتن دسترس‌پذیری
•    مقیاس‌پذیری (Scalability): می‌توان با پیاده‌سازی منابع جدید ذخیره‌سازی بر حسب درخواست، به‌راحتی منابع ذخیره‌سازی را بدون اختلال در دسترس‌پذیری و عملکرد، مقیاس‌بندی نمود.
•    اطمینان (Reliability): می‌توان با ذخیره نمودن داده‌ها بر روی بیش از یک سرور، اطمینان و قابلیت دسترس پذیری را افزایش داد.
•    امنیت (Security): بدون ایجاد محدودیت در سطح دسترسی سایر افراد، می توان سطوح دسترسی را بر اساس نوع آن تنظیم نمود و به‌راحتی دسترسی به داده را به افرادی اختصاص داد که به این دسترسی نیاز دارند.
•    عملکرد (Performance): با تلفیق HDDها و SSDها در Storage Spaceهای Tierشده، می‌توان از عملکردی بالا جهت رفع نیاز Workloadهای سنگین برخوردار شد.
د    خودترمیمی (Resiliency): با چند لایه از افزونگی در سراسر دیسک، Enclosure، اتصال و Nodeهای فایل سرور می‌توان به خودترمیمی دست یافت.
•    هزینه (Cost): با استفاده از این تکنولوژی می توان قابلیت هایی مشابه SAN را بدون صرف هزینه و پیچیدگی در زیرساخت SAN، فراهم نمود.
در قسمت اول از سری مقالات Storageهای مبتنی بر نرم افزار شرکت مایکروسافت به بررسی دلایل انتخاب Microsoft SDS و همچنین قابلیت های این تکنولوژی پرداختیم، و در این مقاله که قسمت دوم از این سری مقالات می باشد به تفصیل به بررسی ویژگی های این تکنولوژی و مزایای استفاده از آن خواهیم پرداخت.
اگر داده‌یتان را روی یک داریو منطقی(Volume) ذخیره می‌کنید، در حال استفاده از یک راهکار نرم‌افزارمحور می باشید. با Software-Defined Storage یا به اختصار SDS، شما از نرم‌افزار برای جداسازی عملکرد از سخت‌افزار استفاده می‌نمایید که در کنار مجازی‌سازی توابعِ محاسباتی و شبکه‌سازی، گام منطقی بعدی در تکامل ذخیره‌سازی به شمار می رود.
یکی از مهمترین دلایل استفاده از Microsoft SDS، ساده‌ نمودن آماده سازی و دسترسی به منابع ذخیره‌سازی می باشد. با استفاده از تکنولوژی SDS می‌توان LUNهای فیزیکی، World Wide Names و پیکربندی‌های پیچیده‌ی SAN switchها را فراموش کرد. با استفاده از Software-Defined Storage، تمامی این موارد از دید کاربران مخفی خواهد ماند و آنچه آنها به‌دست می‌آورند یک منبع درایو منطقی(Volume) است که خصوصیات ظرفیتی و عملکردی را که هر کاربر برای هر Workload برنامه نیاز دارد، مرتفع می‌سازد.
چالش‌های دیتاسنترهای سنتی    مزایای دیتاسنترهای مبتنی بر نرم‌افزار
سازگاری بین زیرساخت و برنامه‌ها به یک رویکرد سخت‌افزاری غیرانعطاف‌پذیر می‌انجامد.    پیوستن آزادانه‌ی برنامه‌ها، زیرساخت و سخت‌افزار فیزیکی با انتقال کنترل به نرم‌افزار، به انعطاف‌پذیری می‌افزایند.
سخت‌افزار گران، اختصاصی و ادغام عمودی، پیچیده است و جهت تهیه آن نیاز به برنامه‌ریزی می باشد.    قابلیت تلفیق ذخیره‌سازی با سخت‌افزار استاندارد صنعتی و ارزان از هزینه‌ها کاسته و مقیاس‌پذیری را بهبود می‌بخشد.
زیرساخت و عملیات‌های Siloشده، منجر به فرآیندهای منفصل و زمان انتظار بیشتر می‌گردد.    انتقال کنترل به نقش‌های ارزان‌تر و خدمات‌محور DevOps از زمان واکنش سریع‌تری پشتیبانی می‌کند.
جهت ایجاد فرآیندها و پیکربندی‌های بسیار سفارشی، نیاز به مهارت‌های تخصصی می باشد.    پیکربندی و فرآیندهای خودکار باعث تسهیل تدارک و مدیریت می گردند.
جدول مزایای گذار به یک دیتاسنتر نرم‌افزارمحور
ذخیره‌سازی نرم‌افزارمحور، یکی از اجزاء دیتاسنترهای مدرن می باشد که انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری بیشتری برای کمک به افزایش سرعت کسب‌وکار ارائه می‌دهد.
به عبارتی دیگر، با ذخیره‌سازی نرم‌افزارمحور، می توان ذخیره‌ساز فیزیکی را مجازی‌سازی کرد و ظرفیت مدیریت سخت‌افزار ذخیره‌سازیِ On-Premises خود را به یک لایه از نرم‌افزار هدایت نمود. مایکروسافت با فعال‌سازی Storage Spaceها باعث تجمیع اجزاء ذخیره‌سازی کم‌هزینه و استانداردصنعتی در یک دیسک مجازی می گردد. همچنین از Windows File Server می توان برای مدیریت ابزارهای ذخیره‌سازی استفاده نمود، که از اتصال منظم SAS بهره می‌گیرد. در نتیجه، ذخیره‌سازی مبتنی بر نرم‌افزار، سریع و کارآمد بوده و پابه‌پای شما رشد و تکامل می‌یابد؛ در صورتیکه کار با ذخیره‌سازی SAN و NAS، یک فرآیند ایستا و ناکارآمد محسوب می گردد.
مایکروسافت راهکار (Software-Defined Storage (SDS را بدون هزینه‌ی اضافی به‌عنوان بخشی از Windows Server 2012 R2 عرضه می‌ نماید. این راهکار شامل کلاستر Scale-Out File Server ویندوز سرور ۲۰۱۲ با Storage Spaces روی پروتکل Server Message Block (SMB) 3.0 نیز می‌باشد. همچنین می‌توان از Microsoft System Center جهت آماده سازی و مدیریت Storage نیز استفاده نمود. ذخیره‌سازی نرم‌افزارمحورِ مایکروسافت، کنترل را در اختیار Administrator ویندوز می‌گذارد تا بتواند در صورت لزوم با استفاده از ابزارهای آشنای مدیریتی، ذخیره‌سازی بیشتری را در اختیار بگیرد. مدیریت ذخیره‌سازی با SDS با کسری از هزینه‌ی ذخیره‌سازی سنتی، به شما عملکرد، قابلیت اطمینان، دسترس‌پذیری و کارایی بیشتری می‌بخشد.
استفاده از Windows Server 2012 R2 جهت ایجاد ذخیره‌ساز مبتنی بر نرم‌افزار یا SDS
با پیاده‌سازیFile Share Clusterها به‌عنوان ذخیره‌ساز شبکه، می‌توان با استفاده از سخت‌افزار استانداردصنعتی که قبلاً فقط در ذخیره‌ساز اختصاصی موجود بود، سطوح عملکرد و قابلیت اطمینان بالاتری به‌دست آورد. علاوه بر آن می‌توان از نتیجه ی SMBهای Shareشده، به‌عنوان ذخیره‌ساز برای ماشین‌های مجازی Hyper-V، پایگاه‌های داده‌ی SQL و سایر Workloadهای حساس استفاده نمود.
حداکثر بهره‌ بری از SDS با استفاده از Storage Spaces
استفاده‌ی سریع از دارایی‌های ذخیره‌سازی برای تمام شرکت‌ها حیاتی است. قبل از رو آوردن به راهکار SDS مایکروسافت و Storage Spaces، شرکت NTTX Select که در قسمت اول این مقاله به بررسی چالش های آن پرداخته شد، باید ۹ ماه پس از معرفی یک سرور یا سیستم عامل جدید صبر می‌کرد تا سرویس جدیدی به بازار عرضه نماید؛ اما مشکل اصلی آنجا بود که این شرکت باید منتظر هماهنگی تکنولوژی ها جهت تهیه Driverها و Connectorهای بین ذخیره ساز و Vendorهای میان افزار می ماند. این تاخیرها برای کسب‌وکار IT ویرانگر خواهد بود و طی آن مدت، ممکن است مشتریان به شرکت های دیگری مراجعه نمایند. استفاده از Windows Server 2012 و Storage Spaceها، باعث ایجاد ظرفیت ماشین مجازی و انعطاف‌پذیری Storage، جهت رفع نیازهای تقریباً تمام مشتریان گردید.
کاهش زمان انتظار
با استفاده از این تکنولوژی، دیگر نیازی به ارتباط مشتریان با مدیران مختلف ذخیره‌سازی برای هر یک از زیرساخت‌های متعدد ذخیره‌سازی نخواهد بود، و در صورتیکه بخواهند با استفاده از Storage Spaces یک برنامه‌ی جدید راه‌اندازی کنند، فقط کافی است ویندوز سرور و یک مجموعه درایور مناسب تهیه نمایند.
بهره‌مندی از قابلیت‌های قدرتمند
کمک به پیاده‌سازی سریع‌تر تنها بخشی از چیزی است که راهکار SDS مایکروسافت ارائه می‌نماید. در کنار سایر مزایا این راهکار، خودترمیمی و سهولت عملیاتی بالایی نیز به همراه دارد. در زیر برخی از قابلیت‌های برتر این راهکار را مورد بررسی قرار خواهیم داد:
•    Thin provisioning و Trim Storage
راهکارهای Thin Provisioning، تخصیص به‌موقع Storage را ممکن ساخته و Trim Storage به شما امکان اصلاح Storageی را می‌دهد که دیگر به آن نیازی نیست. این دو کار با هم به شما اجازه‌ می‌دهد Storage خود را به‌شکلی پویا بسط داده و اصلاح نمایید.
•    ردیف‌بندی (Tiering)
ردیف‌بندی شما را قادر می‌سازد به‌صورت خودکار آن دسته از داده‌هایتان را که بیش از همه در دسترس قرار می‌گیرند، روی درایوهای سریع SSD خود قرار داده و بالعکس آن دسته از داده‌ها را که کمتر در دسترس هستند روی Spinning Diskهای ارزان، اما با ظرفیت بالا قرار دهید.
•    حذف داده‌های تکراری (Deduplication)
حذف داده‌های تکراری با به حداقل رساندن داده‌های Redundant روی دیسک‌ها، کارایی Storage را بهبود می‌بخشد.
•    ذخیره‌سازی خودترمیمی (Resilient Storage)
Storage Spaces، ذخیره‌سازی خودترمیمی را به شکل فضاهای آینه‌ای (Mirror Space) با ردیابی مناطق آلوده و فضاهای Parity، با ثبت یکپارچه‌ی وقایع ارائه می‌دهد. همچنین بازیابی سریع را از طریق ماشین‌های جایگزین Per-Pool مهیا می‌سازد. بسته به Workload، می‌توان بین Mirroring دو یا سه طرفه، Parity دو یا سه طرفه و یا صرفاً پالایش ساده (Simple Striping) را انتخاب نمود.
•    قابلیت اطمینان (Reliability)
برخلاف راهکارهای ذخیره‌سازی سنتی SANمحور، Microsoft SDS با ذخیره‌سازی داده روی بیش از یک سرور به رفع مشکل دامنه‌های خرابی می‌پردازد. اگر سخت‌افزار روی یک سرور از کار بیافتد، هیچ انتظاری شبیه به کلاستر Failover برای تقبل بار از سوی سرور دوم به‌وجود نخواهد آمد؛ داده‌ها فوراً روی سرور دوم قرار گرفته و تقریباً بلافاصله آماده‌ی استفاده هستند. مهم‌تر از آن، مایکروسافت چند Backup ارائه می‌کند که از داده‌ها حفاظت می‌نماید؛ از آن جمله می توان به پیکربندی‌های کلاستر Failover با Transparent Failover اشاره نمود.
در قسمت اول و قسمت دوم از سری مقالات Storageهای مبتنی بر نرم افزار شرکت مایکروسافت به بررسی برخی ویژگی های این تکنولوژی پرداختیم. در این مقاله که قسمت سوم از این سری مقالات می باشد به بررسی برخی قابلیت ها و دلایل استفاده از Software-Defined Storage یا به عبارتی Microsoft SDS خواهیم پرداخت.
مقرون به صرفگی با استفاده از Microsoft SDS
طبق مطالعات آزمایشگاهی انجام شده توسط گروه استراتژی سازمانی، پس از ارائه Windows Server 2012 R2، استفاده از راهکار Software-Defined Storage نسبت به گزینه‌های سنتی ذخیره‌سازی مبتنی بر SAN ، به میزان ۵۰ درصد مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.
بخش عمده این صرفه جویی به تغییر موقعیت، از ذخیره‌سازی مبتنی بر SAN به سمت سخت افزار استاندارد صنعتی، نسبت داده می‌شود. در آزمایشات سال ۲۰۱۳ مشخص گردید که عملکرد بین Storage Spaceها و SAN Storageهای سنتی  عمدتاً برابر می‌باشد.
مدیر ارشد فنی این شرکت اظهار نموده است که NTTX قطعاً از صرفه‌جویی در هزینه‌ها بهره می‌گیرد اما مزایای راهکار Microsoft SDS فراتر از صرفه جویی در هزینه‌ها می باشد.
به گفته وی با استفاده از Storage Space و Hyper-V در SMB و همچنین سایر ویژگی‌های جدید، هزینه‌های نا به هنجار زیادی حذف می‌گردد. از طرف دیگر به همراه SANها باید مقادیر قابل توجهی از Storage خریداری گردد که معمولا بیش از میزان نیاز بوده و هزینه کنترل و رسیدگی به آنها نیز بسیار زیاد می‌باشد. در حالی که با  استفاده از تکنولوژی Storage Space  می توان Storageهای ارزان قیمتی را که صرفاً مورد نیاز بوده و به شیوه‌ای کاملاً خطی قابلیت Scale in شدن را دارد، خریداری و مورد بهره برداری قرار داد.
وقتی تقاضا برای دریافت Service جدیدی از سوی مشتری ایجاد می شود، از Bare-Bone Server استفاده شده و بلافاصله منابع جدید محاسبه و Storage  ارائه می گردد.
در حال حاضر با استفاده از این تکنولوژی هزینه‌های ذخیره سازی، ۲۵ درصد از بودجه را به خود اختصاص می دهد، در حالی که پیش از این ۴۰ درصد بود.
افزایش سرمایه گذاری Storage در SAN  و NAS با مایکروسافت
شرکت هایی که در زمینه SAN یا NAS سنتی اقدام به سرمایه گذاری‌های بزرگ نموده‌اند، احتمالاً آمادگی لازم برای تغییر جهت به سمت ذخیره سازی نرم افزارمحور یا Software-Defined Storage را ندارند. در این شرایط، استفاده از Windows Server 2012 R2 و System Center 2012 R2  مد نظر قرار می‌گیرد، تا بدون مهندسی مجدد زیرساخت‌ها، مدیریت سیستم‌ها یا برنامه‌ها به کنترل و مدیریت ذخیره سازهای On-Premise کمک نماید.
این تکنولوژی از موارد ذیل پشتیبانی می کند:
•    کشف و شناسایی خودکار (Automatic Discovery):
منابع SAN یا NAS را شناسایی نموده و ابزارهای ذخیره‌سازی‌ای که به Storage Management Initiative  اختصاصی (SMI-S) یا Storage Management Provider  استاندارد (SMP) رجوع می کنند را، کشف می نماید.
•    End-to-End Provisioning (تامین پیوسته و سریع):
پیکربندی، تامین، دسته بندی و کنترل تمامی مولفه های مهم ذخیره‌سازی
•    انتقال داده های Off Load
عملکرد را در طول فرآیند آماده‌سازی و عملیات بهبود می‌بخشد. فایل‌های بزرگی که به طور معمول در شبکه منتقل می‌شوند، در حالی که سیکل‌های CPUی Host مجازی‌سازی شده و پهنای باند شبکه را نیز ذخیره می‌کنند، در فضای پرسرعت SAN نیز جابجا می گردند.
•    مجازی سازی Multi-Vendor
کشف و شناسایی، تامین و مدیریت فضای ذخیره‌سازی را به فضای مجازی‌سازی Third-Party شامل Vmware ESX و Citrix XenServer گسترش می دهد.
ذخیره‌سازی نرم‌افزارمحور مایکروسافت یا Microsoft SDS
مایکروسافت می تواند به آماده سازی شما جهت حرکت به سمت ذخیره‌سازی مدرن کمک نماید. نرم‌‌‌‌ افزاری که قبلاً در اختیار داشتید، می تواند به کنترل طیف وسیعی از انواع Storage و ابزار آن کمک نموده و فرآیند انتقال به ذخیره سازی نرم‌افزارمحور را آغاز نماید.
پشتیبانی از سخت‌افزار سنتی به همراه ذخیره سازی مجازی با Windows Server 2012 R2
Windows Server 2012 R2 با پشتیبانی از طیف وسیعی از انواع File System و پروتکل‌ها امکان بهره گیری هر چه بیشتر از سرمایه گذاری کنونی را فراهم می نماید. انواع پروتکل و File Systemهای مورد پشتیبانی عبارتند از:
•    Server Message Block (SMB) 3.0
•    کانال فیبری
•    NFS 4.1
ترسیم مسیر پیش رو
کشف و شناسایی فرآیند ذخیره سازی نرم افزار‌محور، اولین گام به سمت نسل بعدی از دیتا سنترها محسوب می‌‌‌‌‌ گردند. با Storage Spaceها، امکان ردیف‌بندی یا Tiering در Storage و حذف داده‌های تکراری (Deduplication) در سرور ویندوز فراهم می‌شود، بنابراین سازمان‌ها می‌توانند با بخشی از هزینه به همان سطح از عملکرد، اطمینان و دسترس پذیری دست یابند که با به کارگیری  Storage سنتی در اختیار داشتند.
راهکار Microsoft SDS کاملاً آزمایش شده است زیرا در Windows Server 2012 عرضه شده و به یک مدل گسترش توصیه شده برای Hyper-V تبدیل شده است. وقتی شرکت‌ها حرکت به سمت ذخیره‌سازی مقرون به صرفه و تطبیق پذیر Microsoft SDS را آغاز می‌کنند، در واقع دستیابی به بهترین ها در تمام دنیا – تمام گزینه های مورد علاقه آنها در مورد ذخیره سازی سنتی بدون وجود موارد نامطلوب-  را پیش رو خواهند داشت.
Microsoft Software-Defined Solution    Third-Party NAS/SAN    Storage Feature or service
File protocol    Block protocol    Fabric
Low latency with SMB3Direct    Low latency network with FC    Network
Management of file shares    Management of LUNs    Management
Data deduplication    Data deduplication    Data deduplication
Flexible resiliency options    RAID resiliency groups    Resiliency
Pooling of disks    Pooling of disks    Pooling
Continuous (via redundancy)    High    Availability
SMB copy offload, Snapshots    Copy offload, Snapshots    Copy offload, Snapshots
Performance with tiering    Storage tiering    Tiering
Persistent write-back cache    Persistent write-back cache    Persistent write-back cache
Automatic scale-out rebalancing    Scale up    Scale up
Storage QoS (Windows Server 2016)    Storage QoS    Storage Quality of Service (QoS)
Storage Replica (Windows Server 2016)    Replication    Replication
Rolling cluster upgrades (Windows Server 2016)    Firmware updates    Updates
Storage Spaces Direct (Windows Server 2016)    —    —
Azure-consistent storage (Windows Server 2016)    —    —
جدول مقایسه مایکروسافت سنتی و Microsoft Software-Defined Storage یا به عبارتی Microsoft SDS.
در هنگام بررسی برچسب قیمت، هیچگونه ابهامی در مورد ذخیره سازی SAN و NAS اختصاصی وجود ندارد. مایکروسافت یک مجموعه از خدمات، ویژگی‌ها و مزایا را با استفاده از پروتکل های سریع تر و سخت افزارهای کم هزینه تر ارائه می‌نماید.
همانطور که مایکروسافت به بهبود و توسعه پیشنهادات در زمینه SDS ادامه می دهد، کارشناسان IT به عنوان هدایت‌ کنندگان مسیر حرکت به سمت ذخیره سازی نرم افزارمحور در جایگاهی قرار می گیرند که شرکت‌های خود را به دنیای بدون مرز معرفی کنند تا امکان به کارگیری نرم افزارهای هماهنگ برای انتقال Storage بین On-Premises، Public Cloud شامل Microsoft Azure و یا  Hybrid-Cloud را فراهم کرده که ترکیبی از بهترین‌های دنیا را ارائه می نماید.
با توجه به اینکه می توانید در حال حاضر برنامه‌هایی را در ساختار Cloud داشته باشید، منطقی است که یک راهکار ذخیره سازی نرم افزارمحور را انتخاب نمایید تا قابلیت مدیریت هماهنگ در تمامی محیط ها را با انعطاف پذیری، مقیاس پذیری، اطمینان، امنیت و عملکرد ثابت، فراهم نماید.
در حال حاضر مایکروسافت با ارائه ویندوز سرور ۲۰۱۶ نشان داد که در مسیری خاص حرکت می کند. این شرکت در کنفرانس Ignite به معرفی Microsoft Azure Stack پرداخت که مدل Azure را برای توسعه و کاربرد برنامه برای DataCenter شرکت گسترش داده و کارشناسان مشتاق IT را به بررسی Storage Spaces Direct که قابلیت ایجاد Storage با دسترسی بالا را دارد، دعوت می نمود.
هم اکنون زمان مناسبی برای کشف و شناسایی بیشتر Software-Defined Storage یا Microsoft SDS می باشد و امروزه راهکارهای مایکروسافت امکان کار و شناخت این تکنولوژی را فراهم می سازد. شما می توانید زیرساخت‌های کنونی را حفظ و در عین حال مسیری را برای آینده ترسیم نمایید. آینده ای که می توانید Storage را به سادگی و بدون اتلاف وقت به ساختار اضافه نموده و به انعطاف پذیری، مقیاس پذیری، اطمینان، امنیت و عملکرد مورد نیاز در On-Premise یا Cloud دست یابید.

Share :
انصراف از پاسخ به کاربر
 
نظرات کاربران پیرامون این مطلب
code

درباره ما

شرکت ایمن شبکه هوشمند  با بیش از یک دهه  تجربه در پروژه هاي زیرساخت شبکه های کامپیوتری و مخابراطی و تجهیزات امنیتی مداربسته مبتنی بر شبکه  با داشتن پرسنلي مجرب آمادگي خود را جهت مشاوره، طراحي و اجرا اعلام مي دارد.

عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

تماس با ما

راه هاي تماس با شرکت ایمن شبکه هوشمند

تهران-م توحید - خ امیرلو- ک محمدی-پ 4-واحد 3

(021) 66904541